• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelniczka: policja sprawdzała trzeźwość i zakorkowała drogę

Aleksandra
17 maja 2023, godz. 06:00  Raport
Opinie (340)

"Policja urządziła sobie grupowe dmuchanie w alkomat, przez co zakorkowała cały zjazd z obwodnicy" - napisała nasza czytelniczka. 14 maja na zjeździe z trójmiejskiej obwodnicy, na wysokości IkeaMapka, drogówka zorganizowała kontrolę trzeźwości kierowców, blokując przy tym cały zjazd z "ekspresówki".

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


"Grupowych" kontroli trzeźwości kierowców w Trójmieście jest:

O kontroli trzeźwości w Raporcie z Trójmiasta poinformowała nasza czytelniczka.

Poniżej prezentujemy pełną treść listu pani Aleksandry z Gdańska.

Akcja wyłapywania pijanych kierowców zawsze jest akcją dobrą. Nie mam wątpliwości, popieram. Tylko warto organizować ją z głową. A mam wrażenie, że tego zabrakło podczas ostatniej kontroli trzeźwości na zjeździe z obwodnicy, na tzw. komisariacie IKEA.

Mundurowi zablokowali przejazd, żeby po kolei sprawdzać trzeźwość kierujących. Bardzo szybko utworzył się spory korek. A przecież zakorkowana obwodnica to największa zmora trójmiejskich kierowców. Po co dokładać im kolejnych, sztucznie wytworzony zatorów?

Na przyszłość warto pomyśleć o grupowym "dmuchaniu" w alkomat w innym miejscu, mniej uprzykrzającym życie kierowcom.

W tych sklepach kupisz porządny alkomatPrzypomnijmy, że aktualny limit alkoholu dla kierowcy w Polsce wynosi 0,2 promila. Stan po spożyciu alkoholu występuje, gdy kierowca wydmucha między 0,2 a 0,5 promila. Natomiast ze stanem nietrzeźwości mamy do czynienia w przypadku stężenia wyższego niż 0,5 promila alkoholu we krwi.

Kary za jazdę na podwójnym gazie zależne są od stężenia alkoholu we krwi. W świetle naszego prawa, jazda w stanie po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem. Natomiast w przypadku stanu nietrzeźwości to już przestępstwo, za które sąd wymierza karę.

Czytelnik: policja łapie nie tam, gdzie trzeba Czytelnik: policja łapie nie tam, gdzie trzeba
Czytelnik: dlaczego w Polsce limit alkoholu dla kierowcy jest taki niski? Czytelnik: dlaczego w Polsce limit alkoholu dla kierowcy jest taki niski?
Kierowca autobusu: policyjna kontrola trzeźwości nie dla nas Kierowca autobusu: policyjna kontrola trzeźwości nie dla nas
Aleksandra

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (340)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

XI Parada MINI Rodziny

zlot

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2023

targi

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaka usługa kryje się pod nazwą auto-detailing?

 

Najczęściej czytane