• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koszt wymiany opon wzrósł nawet o 20 proc.

mJ
28 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Tanio to już było... również w przypadku wymiany opon. Tanio to już było... również w przypadku wymiany opon.

Ile kosztuje wymiana opon? Po pierwszym, dość mocnym ataku zimy aktualnie kierowcy mogą nieco odetchnąć, ale wciąż muszą być czujni. To dobry czas dla spóźnialskich na chociażby wymianę opon. Nie mamy jednak dobrych wieści dla osób, które planują w najbliższym czasie wymienić ogumienie. Po pierwsze - jest drożej, a po drugie - na swoją kolej trzeba poczekać.
Ile zapłaciłe(a)ś za wymianę opon w twoim aucie?

"Tanio już było" - to bardzo modne ostatnimi czasy powiedzenie. Niestety ma pokrycie w wielu wydatkach, z którymi się mierzymy. W tym także z wizytą u wulkanizatora w celu wymiany opon. Wizyta u wulkanizatora droższa była już na wiosnę, kiedy to kierowcy wymieniali zimowe opony na letnie. Na jaki wydatek muszą się przygotować teraz?

Wulkanizacja - Gdańsk, Gdynia, SopotWymiana opon nawet 20 proc. drożej. A gdzie najtaniej?Obdzwoniliśmy kilkunastu wulkanizatorów z Trójmiasta. Podpytaliśmy o koszt wymiany opon o dość popularnej średnicy 16 cali w aucie osobowym.

Ceny wymiany opon w przypadku felg stalowych wahają się od 90 do 160 zł za komplet. Postanowiliśmy wymienić te trzy najtańsze serwisy, do których udało nam się dodzwonić. To Wielobranżowe Przedsiębiorstwo WPT na ul. Narwickiej 11Mapka w Gdańsku (90 zł za komplet), Mechanika Pojazdowa mgr inż. Zbigniew Czapski na ul. Bydgoskiej 42Mapka w Gdyni (100 zł) oraz Auto Service CAR Czajkowski na ul. Chabrowej 5D/5EMapka w Gdyni (100 zł).

Kiedy opony nadają się na śmietnik? Kiedy opony nadają się na śmietnik?

W przypadku felg aluminiowych koszt wymiany jest z reguły wyższy o 10-20 zł za komplet. Należy również doliczyć 10-20 zł za koła z czujnikami ciśnienia TPMS.

Wulkanizatorzy zgodnie potwierdzili, że ceny względem minionego roku zostały podniesione. W zależności od warsztatu podwyżka wynosi od 10 do 20 proc.

Kiedy wymienić opony na zimowe? Kiedy wymienić opony na zimowe?

Wymiana opon: jaki czas oczekiwania?To bardzo gorący czas dla wulkanizatorów. Tłoczno zrobiło się tydzień temu, kiedy to po raz pierwszy zaatakowała zima. Dziś w wielu serwisach na swoją kolej trzeba czekać nawet dwa tygodnie. Standardowy czas oczekiwania to ok. 5-7 dni.

Czy opony wielosezonowe są bezpieczne? Odpowiadają eksperci z Politechniki Gdańskiej Czy opony wielosezonowe są bezpieczne? Odpowiadają eksperci z Politechniki Gdańskiej

Ile kosztuje przechowywanie opon?Nie wszystkie serwisy wulkanizacyjne mają w swojej ofercie tzw. hotel dla opon i kół. A jeśli już mają, to ceny przechowywania do następnej wymiany zaczynają się od 60 zł za komplet. To najniższa cena, jaką usłyszeliśmy. W większości firm za przechowanie opon trzeba się liczyć z wydatkiem 120-150 zł.

Przygotowanie auta do zimy. Co warto wozić w bagażniku? Przygotowanie auta do zimy. Co warto wozić w bagażniku?
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (183)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

88. urodziny Automobilklubu Morskiego

wystawa, zlot

Street Show 2024

79 - 99 zł
widowisko / show, zlot

Trójmiejski Grill Motocyklowy Moto-Zone

w plenerze

Sprawdź się

Sprawdź się

W Polsce limit prędkości na autostradzie wynosi:

 

Najczęściej czytane